jazyk polština   jazyk čeština   jazyk němčina   jazyk němčina   jazyk italština   jazyk španělština   jazyk němčina

Jak wprowadzić do swoich zdjęć spokój, wyciszenie i harmonię?

Negatywna przestrzeń. Tak. Wystarczy tak niewiele, a Twoje zdjęcie będzie emanowało spokojem, wyciszeniem, relaksem, harmonią. Ale czym jest przestrzeń negatywna?

Jest to pusta przestrzeń bez rysunku. Rozmyte tło, tafla wody, niebo. Spójrzcie na te próbki i pomyślcie od razu, czy zdjęcia rzeczywiście emanują spokojem 🙂

Jak dużo negatywnej przestrzeni powinno być na zdjęciu?

Bardzo dużo. Tylko w ten sposób można osiągnąć dobre samopoczucie i harmonię.

Ale równie ważny jest przedmiot zainteresowania.

Posiadanie na zdjęciu wyłącznie przestrzeni negatywnej prowadziłoby donikąd. Bardzo ważne jest, aby mieć temat, który nas interesuje. Coś, co sprawia, że widz mówi: „Och, to dlatego zrobił to zdjęcie”.

Główny obiekt zainteresowania może być bardzo mały. Może to być drzewo, osoba, ławka, łódź… Nieważne. Dodatkowa przestrzeń negatywna sprawia, że obiekt fantastycznie się wyróżnia.

Skorzystaj z nieba

To sprawdzony trik, aby mieć dużo negatywnej przestrzeni na zdjęciu. I nie bój się dać niebu naprawdę dużo miejsca. Oto kilka przykładów. Jak ci się podobają? To naprawdę artystyczny i oryginalny pomysł, co o tym sądzicie?

Uzyskujemy dużo nieba na zdjęciu poprzez fotografowanie z ziemi, z perspektywy. Możemy nawet znaleźć ładny horyzont i sfotografować coś lub kogoś na horyzoncie.

Wykorzystaj mgłę lub śnieg

To świetna okazja, aby wprowadzić do zdjęcia dużo negatywnej przestrzeni.

Negatywna przestrzeń stworzona przez rozmycie

Jeśli uda Ci się dobrze rozmyć tło, stworzy to również ciekawą przestrzeń negatywną. Tylko nie rób tła zbyt cętkowanego, rozmycie powinno prowadzić do bardziej jednolitego obszaru. Zdjęcia makro są zazwyczaj najpiękniejsze. W nich tło jest często naprawdę doskonale rozmyte.

Negatywna przestrzeń w studio.

Negatywna przestrzeń jest również wykorzystywana w studiach podczas wykonywania zdjęć portretowych lub produktów. Białe lub kolorowe tła są również z natury negatywną przestrzenią. Nie bójcie się zostawić na zdjęciu więcej tej przestrzeni niż zwykle 🙂.

Korekcja ekspozycji

Podczas wykonywania zdjęć z dużą przestrzenią negatywową często trzeba zastosować korektę ekspozycji w zależności od jasności lub ciemności tła (przestrzeni negatywnej).

To wszystko 🙂 To takie proste. Czy podobała Ci się ta wskazówka? Następnie kliknij „Udostępnij” lub wyślij link pocztą elektroniczną, aby ta wskazówka dotarła również do Twoich znajomych. Jestem pewien, że docenią to, że pomagasz im w ten sposób.

Komentarze
  1. Teresa pisze:

    Każda publikacja zawiera cenne wskazówki, dzi$ki którym robię lepze zdjęci
    Dziękuję

  2. Antoni pisze:

    Dziękuję za informację 😀
    Mam z pewnością takie obrazy, ale nie wiedziałem, że nazywana jest negatywną przestrzenią. Rzeczywiście czasem staram się bardziej kadrować, ale spróbuję więcej mniej 😉
    Pozdrawiam serdecznie

  3. Mirek pisze:

    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki . Wykorzystywałem już w swoich zdjęciach negatywna przestrzeń, ale ciągle zastanawiałem się czy to dobry wybór. Często kadrowałem , aby ją zmniejszyć. Teraz wiem , że intuicja podpowiadała dobre rozwiązanie. Na pewno częściej będę ją stosował w różnych kadrach. Pozdrawiam.

  4. Ryszard pisze:

    Każde takie informacje są przydane, a także jak proste i zaskakujące. Pozdrawiam Ryszard

  5. zetem18 pisze:

    Ciekawe wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam …..

  6. Andrzej pisze:

    Mi se to libi..

  7. Zofia pisze:

    Dziękuję i proszę o więcej.

  8. Marcoo pisze:

    Bardzo dziękuję za te wskazówki. Spróbuję w praktyce. Świetnie, że dbasz o swoich „klubowiczów”. Serdecznie pozdrawiam.

  9. Riki 76 pisze:

    dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • SEKRET PIĘKNYCH ZDJĘĆ Jak też mieć takie